راهنمایی

با عرض سلام و تشکر از پاسخگویی شما
حدود سه سال و شش ماه در عقد آقایی هستم که سه ماه از ایشان خبر داشته ام. به طور کل آدم بی خیالی است و تلاشی برای زندگی نمی کند حتی برای خودش، چه برسد برای زندگی مشترکش. مهریه ام را ماهی صد هزار تومان دریافت می کنم. نفقه ام حکم بدوی آن صادر شده و برای تجدید نظر به دادگاه تجدید نظر ارسال شده(شوهرم از دادگاه قرار اناطه برای صدور حکم قطعی تمکین خواسته اند)، برای دادخواست الزام به تمکین شوهرم حکم بدویِ استفاده از حق حبس صادر گردیده است. البته ایشان هیچ موردی دال بر فراهم کردن وسایل زندگی در دادگاه الزام به تمکین ارائه ندادند و به من می گوید هر وقت رضایت روی مهریه و نفقه گذاشتی وسایل زندگی را فراهم خواهم کرد. زمینی را هم پدر ایشان مهر من کردند که بعد متوجه شدیم، سندش به نام شخص دیگری است و (قرار بود سند آن را طبق تعهدی که دادند مهیا کنند که در جلسه آخر حضور پیدا نکردند) و شورای حل اختلاف حکم الزام به تحویل آن را غیاباً صادر کرده اند. این زمین (در روز خواستگاری) قرار شد بعد از عقد فروخته شود و اسباب عروسی و زندگی با آن تأمین شود. شوهرم با این که به ایشان پیشنهاد بذل مهریه را، هم به خودشان و هم به چند واسطه داده ام قبول نمی کنند و من در بلاتکلیفی به سر می برم.
با مواردی که بیان شد نزد وکیلی رفتم و با مشورت با ایشان پیشنهاد دادخواست طلاق به جهت عسر و حرج و حق الوکاله ی سه میلیون را دادند. و دادخواست کیفری مال غیر برای پدر شوهرم. نظر شما چیست؟ آیا با این دادخواست می توانم به طلاق برسم؟ معمولا چه مدت طول می کشد؟ و گفته می شود که برای طلاق باید وکیل باشد تا بتواند موفق شود؟
چرا که در باب مهریه و نفقه وکیل گرفتم و ایشان کار را به همکارشان واگذار کرده و در دادگاه حاضر نمی شدند. برای نفقه حق الوکاله گرفتند و به جز دو سه جلسه دیگر نیامدند و همراه پدر به شورا می رفتم با این که من وکیل داشتم، نفقه ی من یک سال و چند ماه طول کشید تا حکم بدوی آن صادر شد.
بنابراین برای گرفتن وکیل و اینکه چه طور می توان فهمید؛ وکیل، دلسوز و خداترس است و واقعاً تلاش خواهد کرد، راهنمایی بفرمایید چرا که در هر صنفی آدم های خدانشناس و بی خیال نسبت به وقت و عمری که با عملشان از مردم هدر می رود، وجود دارد. با تشکر خدا خیرتان بدهد

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
2 پاسخ
2,890 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ ۰۲:۴۶:۱۴