مطالبه ارثیه به جای چک برگشتی

با سلام و عرض خسته نباشید

ببخشید مزاحم وقتتون شدم

برادر همسر من در سال 86 از شخصی 2 میلیون تومان پول نزول کرده و در برابرش چند فقر چک جمعا به مبلغ 5 میلیون تومان داده . البته چک نبوده و از این چک های موسسه های اعتباری بوده . پس از 1 سال که نزول پرداخت کرده نتونسته اصل پول رو برگردونه و اون شخص هم ازش شکایت کرده و برادرخانمم از اون شهر رفته یا به قولی از ترس فرار کرده . حالا بعد از گذشت این چند سال یک برگه ای اومده خونشون که از طرف دادگستری بوده که به دلیل شکایت طلبکار ، دادگاه سهم ارث ایشون رو مطالبه کرده . عرض کنم که پدرخانمم فوت کرده و یک ساختمان ورثیه ای دارن که هنوز تقسیم نکردن . ایشون 3 تا برادر دیگه و 1 خواهر داره و مادرشون هم در قید حیاط هستن .

سهم ارث ایشون 2 برابر مبلغ بدهیش هست . مطلب مهم اینه که 2 سال قبل من به برادر خانمم 16 میلیون تومن قرض دادم و قرار شد اگر نتونه پس بده بجاش سهم ارثش رو به من بده . هیچ برگه ای امضا نکردیم و چون مادرخانمم ضامن شد ، من قبول کردم . تمام برادرخانمهام و خانمم و مادرخانمم شاهد هستن و در جریان .

حالا باید چیکار کنم ؟ چطور ثابت کنم که ایشون حقی نسبت به ساختمان ورثه ای ندارن . ما تو شهرستان زندگی میکنیم .

اگر لطف کنید و راهی پیشنهاد بدین ممنون میشم .

میتونم ادعایی کنم . قانون میتونه ارثیه ایشون رو طلب کنه ؟

خیلی ممنون

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
2 پاسخ
3,005 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۰۸/۳۰ ۱۰:۵۹:۲۸